Netflix zaprezentował plany filmowe na 2021 rok. Platforma oferuje nowe filmy cenionych twórców, m.in. Jane Campion czy Adama McKaya, ale też niszowe propozycje. Czego możemy oczekiwać?

Również rynek filmowy nie jest wolny od zmian z powodu pandemii. Pozycja serwisów streamingowych – jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video – znacznie się umocniła z powodu zamkniętych kin. Jakie nowe filmy są godne uwagi w 2021 roku? Całość zapowiada się naprawdę obiecująco. W najbliższych miesiącach na Netfliksie można będzie zobaczyć produkcje cenionych filmowców – jak Antoine Fuqua, Paolo Sorrentino, Joe Wright, Sam Levinson czy Jane Campion, a także debiuty reżyserskie, np. Halle Berry.

W nowych produkcjach serwisu Netfliks zobaczymy liczne gwiazdy hollywoodzkie, m.in. Sandrę Bullock, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Zendaya, Jennifer Lawrence, Ryana Reynoldsa, Naomi Watts czy też Jake’a Gyllenhaala.

Wybrane nowości na Netflixie – co polecamy?

„Cząstki kobiety”. Poród w warunkach domowych kończy się ogromną tragedią. To początek żałoby, która niszczy relacje niedoszłej matki z bliskimi. Historia jest bardzo osobista i przejmująca – to niezwykła opowieść o kobiecie, która uczy się żyć z bólem po stracie.

„Wykopaliska”. W obsadzie jest m.in. Ralph Fiennes i Johnny Flynn. Akcja rozgrywa się tuż przed drugą wojną światową, wdowa zatrudnia archeologa amatora (w tej roli Ralph Fiennes), który na mogile na obszarach jej posiadłości ma przeprowadzić wykopaliska. Odkrywają razem echa przeszłości Wielkiej Brytanii.

„Bruised”. Film w reżyserii Halle Berry, główną rolę gra w nim również popularna aktorka. To jej debiut reżyserski. Jest to opowieść o losach byłej zawodniczki MMA, która obecnie walczy o odzyskanie prawa do opieki nad synem, a także chce wrócić do sportu wyczynowego.

„Don’t Look Up”. Obsada to m.in. Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett i Meryl Streep, czyli brzmi obiecująco. To historia dwóch astronomów, którzy są zmuszeni przeprowadzić medialną kampanię medialną, by ostrzec ludzi przed zabójczą asteroidą.

„Niezatytułowany projekt Grahama Kinga”. Wspomniany film z Sandrą Bullock. Ruth Slater (Bullock) po odbyciu kary, wychodzi z więzienia i wraca do życia w społeczeństwie. Trudno jednak odnaleźć się tu, bo społeczność nie chce jej wybaczyć brutalnego przestępstwa. Czeka ją surowy osąd i próba odkupienia, a także starania odnalezienia siostry.

Lena.k